У Ємільчинському районі семеро дітей із особливими потребами охоплені інклюзивною освітою

Картинки по запросу інклюзивна освітаУ школах Ємільчинського району навчається 73 дитини із особливими потребами. Семеро з них охоплені інклюзивною освітою, а із дванадцятьма педагоги займаються індивідуально.

 Варто відзначити, що інклюзивна освіта у нашому районі з’явилася близько п’яти років тому.

tribunaem.info

Довідково:
«Інклюзивне навчання – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання у загальноосвітніх навчальних закладах на основі застосування особистісно орієнтованих методів навчання, з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей» (Концепція розвитку інклюзивної освіти. Наказ МОН від 01.10.2010 № 912).

За даними «Вікіпедії»

Інклюзія – повне залученя дітей з відмінними здібностями і усі аспекти шкільнї освіти, які є доступними для інших дітей.
Інклюзивна освіта – освітня система, що грунтується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту та права здобувати її за місцем проживаня, що передбачає навчання дитини з особливими освітніми потребами в умовах загальноосвітнього закладу.

Інклюзивне навчання (інклюзія – inclusion (англ.) – залучення) – передбачає створння освітнього середовища, яке б відповідало потребам і можливостям кожної дитини, незалежно від особливостей її психофізичного розвитку.

Інклюзивна компетентність педагога – це обумовлена інтегрована система дій, що дозволяє здійснювати професійні функції в процесі інклюзивної освіти. Основний принцип інклюзії: у всіх випадках, коли це можливо, усі діти мають навчатися разом, незважаючи на певні труднощі чи відмінності, які існують між ними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *