Альтернативне паливо виготовляють у Ємільчиному

Картинки по запросу пелет енерго

Ще у 2009 році на околиці Ємільчиного створено нове сучасне підприємство із виготовлення альтернативних видів палива, таких як деревинна паливна гранула або, як її зараз називають, пелети. Виготовляють пелети, як правило, із відходів деревини: обрізок, обапіл, тирси та низькосортних дров; на Поліссі такої сировини зараз не бракує. Приблизно 80% готової продукції ТОВ «Пеллет-енерго Ємільчине» експортує в країни Європи, тому що внутрішній ринок поки що неспроможний споживати такі значні обсяги альтернативного палива.

Хоча за останні три роки чимало установ і організацій області відмовились від надто дорогого газу й перевели котли і котельні на спалювання пелетів і дров. Для підприємців це — обнадійлива тенденція. Проте у Європі в більшості приватних осель встановлені гідролізні котли, у яких використовуються для опалення паливні гранули з великим коефіцієнтом енергоефективності. Пелети із Ємільчиного охоче закуповують італійці, німці й поляки.

Саме виробництво оснащене новими лініями переробки деревини і спроможне випускати до 4000 тонн готової продукції на місяць. — Ми маємо деякі плани щодо збільшення випуску продукції, — розповідає в. о. директора ТОВ «Пеллет-енерго Ємільчине» Олексій Висоцький. — Зараз підприємство виготовляє 43 тисячі тонн гранул на рік. Ми ж плануємо довести цю цифру до 80 тисяч, тим більше, що сировинна база «дозволяє» розширити виробництво. Інша справа, що в регіоні з’явилися серйозні конкуренти: Коростенський завод МДФ і такий же відкрився у м. Костополі. Зараз ми з ними економічно змагаємося в цінах, об’ємах і напрямах. Дуже добре буде для нас, деревопереробників, якщо залишиться в силі мораторій на експорт лісу-кругляку. Це збільшить потужності всіх деревопереробних підприємств України, кількість робочих місць та обсяги сплачених податків. А платимо ми їх немало: у нас працюють орієнтовно 100 чоловік, а в рік до бюджетів надходить у середньому мільйон податків і зборів. Вважаю, це гарні показники для економіки Ємільчинського району, тим більше, що підприємство працює на відходах деревини, — зазначає керівник деревопереробного заводу.

Щоправда, на роботу ємільчинських підприємців впливає сезонність, адже весною сезон опалення завершується, тому готову продукцію доводиться тримати на складах до настання осені. Але це не є проблемою для високорентабельного підприємства. Тут своєчасно виплачують заробітну плату (середньомісячна — 4 тисячі гривень), фінансують чимало соціальних проектів; найбільшу підтримку надають учасникам АТО, їх сім’ям, а також дітям із незабезпечених сімей. Всього за 2016 рік товариство спрямувало на різні благодійні програми більше 50 тисяч гривень.

Володимир ВАСИЛЬЧУК,

газета “Житомирщина” від 24 січня 2017 року, №5

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *