Ловити рибу на водоймах уже заборонено


Із 1 квітня стала чинною заборона на вилов у водних об’єктах області біоресурсів – риби й раків (Наказ № 15-у «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Житомирської області у 2019 році»).

Відповідно до наказу забороняється вилов водних біоресурсів у такі строки: на річках та їх притоках – із 1 квітня до 20 травня; на водосховищах та ставках – із 1 квітня до 10 червня; у новостворених водних об’єктах, а також у придатковій системі річок та інших водних об’єктів – із 1 квітня до 30 червня.

Забороняється всякий лов раків у водоймах, що підконтрольні Управлінню Державного агентства рибного господарства у Житомирській області з 1 квітня до 20 червня та з 15 липня до 5 вересня, під час виношування ікри, личинок, а також першої і другої линьок.

Також забороняється в терміни, вказані вище, пересування будь-яких плавзасобів, що належать фізичним та юридичним особам, за винятком суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах області.

Крім цього, забороняється в нерестовий період на акваторії водосховищ і річках проводити гідромеханізовані, днопоглиблювальні, вибухові та інші роботи, добування будівельних матеріалів.
Забороняється суб’єктам господарювання всіх форм власності, в тому числі, суб’єктам енергетики, різкі коливання рівня води у рибогосподарських водних об’єктах, оскільки він (рівень) має бути достатнім для забезпечення природного відтворення та життєдіяльності гідробіонтів.

На період весняно-літньої заборони дозволяється любительський і спортивний лов риби з берега в межах населених пунктів, розташованих на берегах водойм і річок та за межами місць нересту однією поплавковою або донною вудками з одним гачком і спінінгом.

Порушення правил рибальства під час нерестової заборони карається як накладенням штрафів, так і притягненням до адміністративної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства становить від 34 до 170 грн., за грубе порушення правил рибальства – від 340 до 680 грн.
Управління Державного агентства рибного господарства у Житомирській області звертається до кожного громадянина свідомо прийняти участь по збереженню рибних запасів в нерестовий період і своєчасно повідомляти про вилов чи знищення водних біоресурсів із застосуванням заборонених знарядь лову, електроструму, вибухівки на телефони «гарячої лінії»: (0412) 24-57-81, (067) 414-60-74.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *