Ємільчинська прокуратура наголошує на необхідності повідомлення про суттєві зміни майна


Перш за все, зазначимо, що положення щодо суттєвих змін у майновому стані міститься в Законі України «Про запобігання корупції».

Частиною 2 ст. 52 Закону визначено, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме – отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб, на 1 січня відповідного року (на 2019 рік — 96050 грн.), зазначений суб’єкт у десятиденний строк із моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції.

Хочемо також зауважити, що у випадку, коли вартість майна перевищує 50 прожиткових мінімумів, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані подається після переходу права власності на таке майно. Крім того, про дохід, який був нарахований, але за якихось причин не виплачений чи не отриманий, не повідомляється.

Для кожного випадку отримання доходу або придбання майна подається окреме повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування.

Новоград-Волинська місцева прокуратура, як спеціально уповноважений суб’єкт у сфері протидії корупції систематично вивчає стан дотримання особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, вимог Закону України «Про запобігання корупції».

Так, у ході моніторингу Єдиного реєстру декларацій на території Ємільчинського району виявлено два факти невчасної  подачі  повідомлень про суттєві зміни в майновому стані. В результаті Ємільчинський районний судом у 2019 році двох державних службовців визнав винними у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних із корупцією та притягнув до адміністративної відповідальності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *