Нехай би банк був неправий


Комунальна аптека припинила існування.

Майже рік тому ПриватБанк відмовив КП “Ємільчинська центральна районна аптека №19” у наданні кредитного ліміту, ставлячи під сумнів платоспроможність установи. Тоді це виглядало ніби упереджено. Але за час, що минув, сумніви банку підтвердилися, і ось уже на останню п’ятницю вересня районна рада змушена була скликати сесію, щоб розглянути питання закриття аптеки.

Передував цьому незалежний аудит за І півріччя 2019 року. Коштував він 12 тис. 600 грн. Для цього депутати погодили продовження дії програми підтримки ЦРА №19 та відповідні зміни до районного бюджету. Згідно з аудитом, підприємство зазнало чистих збитків у першому півріччі 2019 року на 274,6 тис. грн. Станом на 30.06.2016 року загальна сума чистих збитків (непокритий збиток) сягає 738,5 тис. грн. На цю дату поточні зобов’язання підприємства перевищили загальні активи на суму 151,6 тис. грн. Ця ситуація свідчить, що існує суттєва невизначеність, що може поставити під значний сумнів здатність аптеки продовжувати свою діяльність на безперервній основі.

Відтак, рішення сесії ставить крапку: “Припинити юридичну особу – комунальне підприємство “Ємільчинська центральна районна аптека №19” Ємільчинської районної ради Житомирської області шляхом ліквідації”, затвердивши ліквідаційну комісію та порядок і строки ліквідації.

На сесії депутати розглянули ще ряд питань. Зокрема, інформацію про результати діяльності Новоград-Волинської місцевої прокуратури на території району, утворення спостережної ради КНП “Ємільчинська центральна районна лікарня”.

Також на сесії підтримано звернення Житомирської районної ради до Кабміну МОЗу про забезпечення державних гарантій щодо доступності ефективного та якісного медичного обслуговування сільського населення та до Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів про мораторій на продаж земель.

Михайло МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *