Немає впину медовій Уборті


9 жовтня вшосте відбувся регіональний етнічний фестиваль “Витоки Уборті медові”, започаткований 2012 року в Андрієвичах на Ємільчинщині уродженцем цього села, краєзнавцем Петром Скибою. Цього разу майданчиком його проведення вперше стало село Олевського району – Зубковичі, наступне за течією річки, після Андрієвичів, Кулішів, Ємільчиного, Підлубів та Руднє-Іванівської, у яких пройшли попередні фестивалі. Варто наголосити, що Зубковицький етап цього, справді народного свята за офіційним статусом став Другим обласним етно-фестивалем (Перший обласний відбувся у 2017 році в Руднє-Іванівській).

На гостинній землі наших сусідів-олевчан зібралось народу світ. Від номерних знаків на автомобілях найрізноманітніших моделей з Житомирщини та Рівненщини миготіло в очах. Весь майдан біля Зубковицького сільського будинку культури перетворився на мальовничий ярмарок з традиційними українськими товарами, на якому переважали страви і напої. Подивували і шкільний ярмарок та лоток з шоколадом ручної роботи молодої олевчанки. У торгових рядах зустріли ми й наших бджолярів – сім’ю Онопченків з Ємільчиного з широким асортиментом продуктів бджільництва. Духмяним, смачним і багатим виявився прилавок з кулінарними виробами та домашніми наливками на широкий смак, представлений Руднє-Іванівською громадою, у фойє осередку культури.

Головне ж дійство розпочалося в концертній залі БК. Тут попередні господарі фестивалю – ємільчинці в особі Руднє-Іванівського сільського голови Олександра Дідуса, заступника Ємільчинського селищного голови Володимира Євтуха та автора ідеї фестивалю Петра Скиби в супроводі наших аматорів сцени привітали усіх присутніх та передали естафету свята олевчанам (разом з вуликом і бочечкою меду). Олевська сторона на чолі з начальницею відділу культури, молоді і спорту Олевської міської ради Іриною Кльоц із вдячністю прийняли естафету “Витоків” і обнадіяли загал про ймовірне проведення наступного фестивалю в Лопатичах.

Художню частину дійства прикрасили поряд з олевчанами і наші артисти: народний фольклорний ансамбль з Ємільчинського РБК “Намисто” (кер. Алла Фещенко), народний ансамбль “Журавка” з Барашів (кер. Ганна Дмитруха) та аматорський вокальний жіночий ансамбль “Вербиченька” з Руднє-Іванівської (кер. Наталія Гергало). Фестивальну програму згодом підхопило широке народне гуляння, приурочене до Дня села, який об’єднали з фестивалем.

Олександр ВАЩУК

Вікторія Яроменко.
Наталія Гергало.
Володимир Кравченко.
Сергій Халіманчук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *