Про зуби з лікарем Ковнацьким


Костянтин Ковнацький – випускник Барашівської школи, після закінчення в 2005 році Української медичної стоматологічної академії в м. Полтаві повернувся в рідне село. Працює лікарем-стоматологом у Барашівській громаді уже 13 років. Він спеціаліст першої категорії. Отож поговоримо сьогодні з паном Костянтином про наші зуби.

– Костянтине Леонідовичу, зі сторінок “Фейсбуку” можна прослідкувати, як ви постійно удосконалюєте свій професійний рівень. Що це дає вашим пацієнтам сьогодні, як змінить стоматологічні послуги в подальшому?

Наші пацієнти будуть мати можливість отримати більш якісну стоматологічну допомогу уже сьогодні, а також бути більш поінформованими про можливості сучасної стоматології. Зараз вдосконалилися такі напрями стоматології як імплантологія, ендодонтія (лікування каналів зубів), естетична стоматологія, пародонтологія (наука про тканини, що оточують зуб) та інші. В Інтернеті легко можна знайти посилання на відповідні розділи як для пацієнта, так і для лікаря.

– Що стоїть на заваді втілення нових ідей і можливостей?

Однією з проблем у нашому районі і в Україні в цілому є висока ціна обладнання та матеріалів, що обумовлює і високу ціну на новітні стоматологічні послуги. Ціна і гальмує втілення технологій, оскільки вони стануть недосяжними для пересічного пацієнта.

– Як же можна вийти з цієї ситуації безпосередньо вашим пацієнтам?

Щоб уникнути неприємних фінансових затрат, давайте займатися профілактикою:

приходьте з дошкільнятами на огляди молочних зубів, навіть якщо зуб один; на огляд зі школярами – раз на 3 місяці; дорослі – двічі на рік; проводьте професійне чищення зубів (проводиться лікарем); чистіть зуби двічі на день, а найкраще – щоразу після їжі; підберіть засоби індивідуальної стоматологічної гігієни і користуйтеся ними.

– Розкажіть, будь ласка, що необхідно для правильного догляду за зубами?

Обов’язковим засобом є зубна нитка (флос), яка видаляє залишки їжі з міжзубних просторів. А також зубна щітка, яка очищає губні, жувальні та язичні поверхні зубів. Я рекомендую, по можливості, придбати електричну зубну щітку, яка дійсно краще очищає усі поверхні зубів, масажує ясна, дістає тяжко доступні ділянки восьмих зубів і головне – подобається дітям. Її можна використовувати із 3-х років. Трирічна дитина за допомгою мами чи когось зі старших із задоволенням бере таку щіточку і звикає до постійного догляду за своїми зубками. Така щітка має двохвилинний таймер чистки, адже ні для кого не секрет, що більшість із нас витрачає на чищення зубів менше хвилини. Джерело живлення щітки – акумуляторна батарея, що підзаряджається. Засіб має змінні насадки, які можна докупити для всієї родини поряд із комплектом, що дає можливість користуватися всім членам родини одним акумулятором; щітка має доступну ціну.

– Чи можливе сьогодні чищення зубів без використання нитки, чи однозначно вона має бути кожного чищення, до щітки чи після неї?

Так, зубна нитка має бути обов’язково. Спочатку чистимо ниткою, а потім щіткою.

– Чи потрібна нитка, коли використовуємо електричну щітку?

З міжзубних просторів щітка не вичищає залишки їжі, навіть електрична, отож спочатку – ниткою між зубами, а потім – щіткою усі інші поверхні.

Перераховані заходи допоможуть уникнути захворювань зубів та ясен, запобігти ранній втраті зубів, попередити тяжкі ускладнення, що несуть загрозу для життя.

Дякуємо Вам, пане Костянтине, за корисні поради, а нашим читачам бажаємо бути з красивими і здоровими зубами.

Розмову вела Оксана ДЕМЧЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *