Наш краянин – лавреат VIII Міжнародного фестивалю мистецтв у Запоріжжі


17-26січня у Запоріжжі відбувся щорічний Міжнародний літературно-мистецький фестиваль “Зірка Різдва-2020”. Цей захід є спільним проєктом Запорізької єпархії Православної церкви України, Конгресу літераторів України, Міжрегіональної Спілки письменників, Запорізького обласного творчого об’єднання “Плеяда” та Благодійного фонду “Колегіум “Джива Онлайн”.

У гала-концерті, що відбувся у Палаці культури металургів Запоріжжя, взяли участь численні творчі колективи та окремі виконавці, професійні митці й аматори народної творчості.

У цьогорічному Фестивалі уперше взяв участь письменник, заслужений журналіст України, житомирянин з ємільчинським корінням Михайло Жайворон. Компетентне журі, до складу якого входили видатні діячі культури України та інших країн, об’єктивно і неупереджено оцінили його поетичну добірку найвищим балом у номінації “Література”, а її автор став лавреатом цього авторитетного конкурсу. 25 січня у рамках проведення культурно-мистецьких заходів Михайло Жайворон презентував у Запоріжжі свою нову поетичну «Білу книгу пророцтв».

За його словами, було очевидно, що організаторам заходу вкотре вдалося привернути увагу до найважливішої події людської історії – Різдва Христового, прославлення його народними талантами, які дані людині Всевишнім.

До цього слід додати, що у 2019 році Михайла Жайворона прийнято до лав Національної спілки письменників України. Його перу належить десять книг, з-поміж яких – три збірки поезій, крайня з яких “Біла книга пророцтв” побачила світ наприкінці минулого року.

Визнання та заслужена нагорода Михайла Жайворона у Запоріжжі – це п’ята здобута ним відзнака останніх кількох років у царині української літератури на літературно-мистецьких конкурсах і фестивалях. Посеред інших вона є знаковою тому, що є першою зі здобутих на мистецькому заході міжнародного рівня. 

Побажаємо Михайлові Микитовичу подальшого натхнення і творчого щастя на письменницькій стезі.

Петро СКИБА,член Національної спілки краєзнавців України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *