Сім’я міцна ладом


У кожній сім’ї своє щастя. Комусь вистачає маленького скромного, але затишного гніздечка, і щоб усі у ньому були здорові. Для когось же важливе процвітання матеріальне. Коли сім’я щаслива від того, що ладиться бізнес і з’являються нові можливості, матеріальні цінності, змога подорожувати і виглядати успішними в очах оточуючих. І не можна сказати, що хтось із них не правий, адже кожен щасливий по-своєму. Немає готового і універсального “рецепту” того, які цінності слід культивувати у своїй сім’ї.

Набагато тривожнішим є те, що зараз сім’я багатьом і не потрібна. Для чоловіків – це зайва відповідальність, розтрати, обмеження. А жінки приділяють увагу саморозвитку і кар’єрі, менше часу виділяють вихованню дітей і турботі про дім та сім’ю. Та й сама дитина не завжди є приводом створювати повноцінну сім’ю. Та чи правильно це? Дати нове життя не так важко. Але вкласти в дитину поняття любові, віри, совісті, відповідальності – завдання не просте і часто просто нездійсненне поза сім’єю та її цінностями.

Пріоритети у кожній родині свої. Для когось важливе спілкування і взаєморозуміння, для когось – повага і почуття власної значущості, для когось – чесність і вміння прощати. А ще краще, коли усі вони гармонійно поєднуються в одній люблячій родині.

Якщо ж члени сім’ї не поважають один одного, не цікавляться думкою один одного, то й нормальне спілкування між ними навряд чи буде. Повага – це готовність прийняти почуття, потреби іншого члена сім’ї, а не нав’язати йому власну точку зору.

Повертаючись додому, ми хочемо відчувати любов близьких, нам потрібно знати, що їхня любов не залежить від наших досягнень. Ніхто з нас не є досконалим, а сім’я – не те місце, де б нам хотілося чути докори. А тому потрібно навчитися прощати помилки інших і не повторювати власні.

Сім’я – той майданчик, де не потрібен привід, щоб зібратися, разом провести час, поговорити, тут тебе вислухають, підтримають, порадять. І не важливо, хто ти у цій сім’ї і скільки тобі років. Кожен член сім’ї унікальний, самобутній, і кожен прагне підтримки, поваги і можливості самовиражатися.

Багато проблем можна уникнути, якщо не визнавати відносини у сім’ї, як щось само собою зрозуміле. Тобто коли дружина готує, прибирає, чоловік кожного дня заробляє гроші, дитина гарно вчиться і допомагає по дому – це, свого роду, обов’язки кожного, але їх не потрібно оминати. Треба цінувати і бути вдячними за справи, які кожен робить на благо сім’ї.

Ну і, звичайно, найбільша і найважливіша цінність, яку не можна не згадати – це любов. Любов була і залишається єдиним найдієвішим “рецептом” для порозуміння у сім’ї, між поколіннями, між подружжям. Основою для створення сімїє чиста і жертовна любов матері, взаємна і вдячна любов між подружжям. Та хочеться додати, що часто є сліпа любов, яка без поваги, підтримки, мудрості, чесності та інших, таких необхідних моральних засад, не приносить щастя в дім. Тому створення сім’ї і щасливе у ній життя  – це ще й тяжка праця, адже потрібно роками налагоджувати систему цінностей у домі.

Наталія ГАВРИЛЕНКО-ГОРАЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *