Мережа навчальних закладів Ємільчинської ОТГ в наступному навчальному році зазнає суттєвих змін


Три школи закриють, дві – понизять у статусі, одна – під питанням.

Про це стало відомо на сесії селищної ради, що відбулася 20 травня. “Припинити юридичну особу шляхом ліквідації” – так звучить вирок у рішенні сесії і стосується він Непізнаницької й Сергіївської “дев’ятирічок” та Великоглумчанської початкової школи. Начальник відділу освіти Сергій Жека, виступаючи перед депутатами, одним із перших “плюсів” скорочення назвав турботу про підвищення конкурентноздатності наших дітей, адже без технічних новацій, яких вони позбавлені у малокомпетентних школах, їм важко змагатись на рівних на ринку освіти. Малокомплектність Непізнаницької школи – це 37 учнів. У Сергіївці – 32. Підвозити їх будуть, відповідно, до Кулішівської та Березниківської “одинадцятирічок”, причому молодших школярів – окремими рейсами. А десятеро учнів, які залишились у Великоглумчанській початковій школі, скоро їздитимуть у Малу Глумчу. У Непізнаничах у пошуках компромісу з батьками керівництво ОТГ пообіцяло збудувати автобусну зупинку для школярів та почепити ліхтарі на вулицях. Стосовно працевлаштування вчителів: із пенсіонерами укладатимуть контракти, частина не виявляє бажання працювати в освіті, а ті, хто його мають, роботу отримають.

Ще дві школи втратять ступені: Сербівська, де 53 учні, із одинадцятирічної стане дев’ятирічною, а в Тайківській із 9 класів (із 5 по 9 клас – 13 дітей) тепер залишиться чотири, і школа стане початковою.

Гарячою точкою на освітянській карті залишається Симонівський заклад, якому засвітила перспектива стати дев’ятирічним, однак прийняття рішення відтермінували, адже проблемою є стан польової дороги, якою симонівців планують возити в Андрієвичі. Детальніше про “симонівське питання” читайте на стор.1-2, а коментар Сергія Жеки – в наступному номері “НТ”.

Слід віддати належне веденню засідання сесії: на час відсутності голови із цим справилась секретар ради Валентина Сорока. З усіх питань, які хоч якось претендували на двозначність, Валентина Іванівна буквально спонукала депутатів висловлювати свої думки, щоб позбавити підозр у заангажованості та відвести в кон’юнктурності.

Можливо, саме завдяки цьому закінчилась епопея, що розтягнулось на чотири сесії, з узаконенням ділянки під гараж ємільчинцю Віталію Мовчану. Полярність думок дозволила відсіяти зерно істини і переважною більшістю голосів виділення однієї сотки погодили.

Михайло МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *