14 жовтня – Покрова Пресвятої Богородиці


Цього дня кожен вірянин повинен звернутися з молитвою до Пресвятої Богородиці, просячи у неї здоров’я, допомоги, підтримки і захисту, а також сприяння у сімейному житті і, звичайно ж, кохання. Вважають, що протягом усього року Богородиця оберігає прохача, покриваючи його безпосередньо своїм покровом.

Для того, щоб усі члени сім’ї були здоровими, на Покрову старша господиня брала вишитого рушника, що був над іконою Богородиці, і вивішувала його над вхідними дверима.

У народній свідомості Покров Пресвятої Богородиці з’єднався і з першим сніговим покривом землі: вважають, що сніг, який випав на Покрову, має особливу силу. Якщо вмитися ним, можна примножити красу, зберегти молодість.

Ще один ритуал, який здійснювали на Покрову, – розпалювання багаття, в яке не можна було класти дрова: у ньому горів сухий мох. Цього дня треба обдаровувати бідних і сиріт, а також обкурювати хати димом від гілочок яблуні або вишні – для благополуччя та удачі.

Як у будь-яке релігійне свято, на Покрову не можна затівати серйозної господарської роботи, а також виконувати багато інших домашніх обов’язків: будувати, копати, прибирати, прати, шити, в’язати, прасувати. Якщо ж все-таки з’являться невідкладні справи, їх потрібно виконувати сумлінно, “в правді й простоті”. У свято Покрови не можна лихословити, сваритися з людьми, вживати алкогольних напоїв, бажано навіть не готувати страв до пізнього вечора.

Вважають, що в це свято не можна позичати гроші, а ще не слід відмовляти сватам. За прикметою, дівчина, яка відмовила сватам на Покрову, ще три роки не буде ніким просватаною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *