Субсидія під час карантину: світла й газу – на 50% більше


На період обмежувальних заходів розрахунок житлових субсидій проводитиметься з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів у зв’язку з вимушеним перебуванням вдома та збільшенням споживання електроенергії, природного газу, холодної, гарячої води тощо.

Для соціального захисту населення
при оплаті житлово-комунальних послуг
є програма житлових субсидій,
яка діє в Україні вже понад 20 років

Сума платежу для кожного домогосподарства визначається індивідуально і залежить від сукупного доходу сім’ї. У зв’язку з тим, що в неопалювальний період розмір платежів значно менше, у багатьох домогосподарств на літній період призначена субсидія в розмірі “0”, але з початком опалювального сезону, а саме – з 16 жовтня 2020 року по 15 квітня 2021 року включно буде проведено розрахунок субсидії з урахуванням опалення житлових приміщень.
Для отримання субсидії громадянам, які втратили роботу в період карантину, потрібно зареєструватися в службі зайнятості як безробітним. Субсидії надаватимуться на підставі відповідних заяв та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку. При цьому для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування отриманої заробітної плати.
На період обмежувальних заходів розрахунок житлових субсидій проводитиметься з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів у зв’язку з вимушеним перебуванням вдома та збільшенням споживання електроенергії, природного газу, холодної, гарячої води тощо.
З початком опалювального періоду 2020/2021 років для одержувачів субсидії право повторно не визначається, лише змінюється період за який враховуються доходи. Для призначення житлової субсидії з жовтня 2020 року будуть враховуватися доходи за перше півріччя 2020 року. Одноразова грошова допомога в розмірі 1000 гривень, яка виплачувалася в період карантину, до сукупного доходу не враховується.
Однією з вимог для призначення житлової субсидії залишилося погашення своєї частини платежу за житлово-комунальні послуги. Якщо у громадянина є прострочена заборгованість по оплаті послуг строком більше трьох місяців і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (станом на 01.10.2020 року 340,00 гривень), то з жовтня 2020 року субсидія не призначається і термін її дії на наступний період не продовжується.
У разі повного погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги або укладання договору реструктуризації боргу протягом двох місяців (до 30 листопада 2020 року) громадяни повідомляють управління шляхом надання квитанцій та тільки після цього житлова субсидія призначається на опалювальний період 2020/2021рр.
За яких обставин необхідно повідомляти управління?
Якщо в період отримання житлових субсидій відбулися зміни у складі сім’ї або було здійснено купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, на суму, яка на дату купівлі перевищує 50 тис. гривень, необхідно обов’язково повідомити управління. Також, якщо в період отримання субсидій відбулися зміни паспорта, набули право на отримання паспорту діти від 14 років, необхідно обов’язково повідомити управління. Одночасно повідомляємо, що для призначення житлових субсидій обов’язковим є надання отримувачами реєстраційного номеру облікової картки платника податків для усіх членів сім’ї, за виключенням осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати платежі за його серією та номером.
Людмила КАШПУРЕНКО,
заступниця начальника УПСЗН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *