Зростання у 22 рази. Чому Барашівська ОТГ запекло торгувалася за втрачену будівлю


Фонд держмайна України – про Бараші

Аукціон з продажу будівлі на 400 кв. м у селищі Бараші виявився одним із найбільш успішних з точки зору зростання ціни. У січні 2020 року на електронному приватизаційному аукціоні за право придбати будівлю змагались аж вісім учасників, а ціна зросла більш ніж у 22 рази порівняно із балансовою вартістю. Тон у цих перегонах задавала Барашівська сільська рада. І хоча ці торги були для представників громади першими в житті, вони успішно впоралися із цим викликом.

У сільської ради була сильна мотивація – будівля в центрі селища на декілька років була втрачена, хоча й мала велике значення для громади.
Про те, що вона вже виставлена на продаж, представники громади дізналися за кілька днів до проведення аукціону. Як пояснила заступник головного бухгалтера Барашівської ОТГ Ольга Осіпова, складність ситуації полягала у тому, що станом на січень, коли було призначено аукціон, бюджет громади на 2020 рік вже був сформований, в тому числі статті видатків. Внесення змін, та ще й у такий стислий термін, було майже неможливим. “Ми терміново зібрали збори і прийняли одностайне і однозначне рішення: купуємо”, – пригадує пані Ольга.
А далі усе розгорталося, як у кіно. Ситуація потребувала екстреного реагування. Лік йшов на години, а то й хвилини: треба було встигнути зареєструватися для участі в аукціоні, зареєструвати договір в органі Державного казначейства України, сплатити внески, відсканувати платіжні доручення, відправити скан-копії у Фонд держмайна та майданчику, щоб вони бачили, що проплата пройшла. “Адже у нас не так усе просто, як у фізичної особи. У нас все проходить через держказначейство, є відповідна процедура реєстрації договору, реєстрації державного зобов’язання, а потім і перерахування коштів. Усе це триває кілька днів. Але разом з тим, ми встигли!”, – каже Ольга.
24 січня вся команда ОТГ – перший заступник сільського голови, секретар ради, головний бухгалтер, заступник головного бухгалтера, юрист – закрилися в кабінеті першого заступника, підключилися до системи і розпочали свій перший у житті приватизаційний аукціон, зважуючи і ретельно обговорюючи кожен крок та пам’ятаючи про поставлену мету: будь-що придбати цю будівлю.
А вона була вкрай необхідна для громади. У 2020 році до неї будуть приєднанні ще чотири громади. Фактично ОТГ збільшиться на третину. А отже, необхідно збільшувати штат, створювати нові служби і десь їх розміщувати. З іншого боку, в будівлі вже знаходяться аптека та сільська бібліотека, яка давно вже перетворилася у свого роду культурно-просвітницький центр громади. Якщо у будівлі з’явився б інший власник, довелося б шукати для них інше місце.
“Коли ми зрозуміли, що перемогли на аукціоні, то дуже раділи, – каже Ольга Осіпова. – Ми вітали одне одного, на радощах обіймалися. І при звістці про нашу перемогу усі були такі щасливі, ніби ми щойно купили приміщення не для громади, а, як мінімум, для кожного особисто”.
…Аптека та бібліотека продовжують працювати, а додаткове приміщення громада вирішила здавати в оренду, розповідає перший заступник Барашівського сільського голови Роман Ревчук. Це дозволить отримувати кошти до сільського бюджету і зробити в будівлі ремонт. Після ремонту, який планують провести наступного року, тут розмістять структурні підрозділи ОТГ, а також, як варіант, поліційну станцію.
Скорочена версія.
Повну можна знайти на
сайті Фонду держмайна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *