Нацбанк створив монету до 150-річчя Лесі Українки


Національний банк створив пам’ятну монету номіналом у 20 гривень до 150-річчя всесвітньо відомої письменниці Лесі Українки.

Так, на лицьовій частині монети, поруч з написом “Україна” та малим державним гербом, розміщено композицію “що символізує яскравий, емоційний, багатий світ поезії Лесі Українки: ліворуч на дзеркальному тлі – стилізовані під свічки образи чоловіка та жінки; праворуч – ключ журавлів, над яким номінал та рік карбування монети 20 гривень, 2021”.

На реверсі монети зображено портрет письменниці на тлі стилізованих гілок з листям та викарбувані роки життя: 1871/1913, а також написи “Леся Українка, Л. Косач-Квітка”.

Верховна Рада у лютому 2018 року ухвалила постанову про відзначення на державному рівні 150-річчя від дня народження письменниці Лесі Українки 25 лютого 2021 року. Також увесь 2021 рік оголошено роком Лесі Українки.

Згідно з рішенням Міністерства культури до ювілею письменниці, заплановано проведення реставрації “Будинку Косачів” у Луцьку та Новоград-Волинського літературно-меморіального музею Лесі Українки, а також капітального ремонту “білого” та “сірого” меморіальних будиночків Колодяжненського літературно-меморіального музею.

Також Мінкульт, разом з Міністерством закордонних справ, планують проведення низки міжнародних комунікаційних кампаній.

За інформацією suspilne.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *