У Житомирській обласній лікарні готуються до першої операції з пересадки нирки


 14 травня в житомирській Обласній клінічній лікарні імені Гербачевського під час конференції розповіли про підготовку до першої пересадки органів у лікарні.

  За словами генерального директора Обласної клінічної лікарні ім. Гербачевського Богдана Леськіва , перша пересадка відбудеться найближчим часом, але точної дати він не називає.

  “Це буде пересадка родинної нирки від батька до сина”, – розповів Леськів.

  На лікарські засоби і вироби медичного призначення для проведення цієї операції наразі витратили 280 тисяч гривень. Усі витрати, які необхідні для трансплантації, компенсовує медзаклад.

  Керівник директорату медичної допомоги та інновацій Міністерства охорони здоров`я України Василь Стрілка говорить, що на послуги з трансплантації органів в МОЗ передбачили 502 мільйони гривень.

  Щоб врегулювати правові норми в питанні трансплантології, були внесені зміни до Кримінального кодексу України та на законодавчому рівні встановлено порядок трансплантації органів, каже представниця Комітету розвитку трансплантології у Верховній Раді Оксана Дмитрієва.

  “Головне – це зміни до Кримінального кодексу, бо там було формулювання “порушення порядку трансплантації”, а ми змінили на “умисне порушення порядку трансплантації”. Ми прописали цей порядок і лікарі вже знають, що є в цьому порядку, і правоохоронні органи знають”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *