Перерахунок пенсій, ціни на газ та нові правила для водіїв: що зміниться з 1 червня


Перерахунок пенсій з 1 червня

З 1 червня пенсіонерам, які продовжують працювати перерахують пенсію. У Пенсійному фонді наголосили, що перерахунок буде автоматичним, а отже йти пенсіонерам нікуди непотрібно.

Виплати отримають ті українці, які після призначення пенсії продовжували працювати та отримали не менше 24 місяців страхового стажу або отримали такий стаж, але після призначення пенсії пройшло менше двох років.

Паспорти вакцинації

За планом уряду, перші аналоги паспортів вакцинації можуть з’явитися вже наприкінці червня. Завдяки таким сертифікатам українці зможуть подорожувати до Європи.

У Європі ж такі документи повинні з’явитися вже всередині червня. Зокрема, низка країн, на кшталт Іспанії готові відкритися для туристів, які повністю вакцинувалися проти коронавірусу.

В Україні паспорт вакцинації можна буде отримати у двох варіантах у цифровому та паперовому.

Нові правила для водіїв

З 1 червня на дорогах України будуть діяти нові правила для водіїв великогабаритного транспорту. Вони торкнуться тих, хто їздить на машинах з фактичною вагою понад 24 тонн і навантаженням на вісь більш ніж 7 тонн.

Для таких автомобілів заборонений проїзд по державним дорогах в денний час, якщо температура повітря підніметься вище +28 градусів.

Виняток зроблять лише для тих вантажівок, які перевозять:

  • тварин і птахів, які швидко псуються;
  • небезпечні вантажі або товари, які пов’язані із запобіганням або ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій.

Тарифи на газ у червні

Газові компанії оприлюднили тарифи на червень. Так, найдешевше газ пропонує компанія «Евода Трейд» (7,88 грн/кубометр). Найвищий місячний тариф у компанії «Нафтогаз постачання», яка пропонує газ по 12 грн за кубометр.

Найнижчий тариф серед усіх компаній пропонує «Агросинтез трейдінг» — 7,8 грн/кубометр. Найвищий річний тариф у червні 13,5 грн за кубометр у:

  • «Чернівецької обласної енергопостачальної компанії»;
  • «Житомирської обласної енергопостачальної компанії»;
  • «Херсонської обласної енергопостачальної компанії».

Зміни у продуктах Google

З 1 червня користувачів деяких сервісів Google чекає низка змін. Так, сервіс «Google Фото» с червня обмежить простір для зберігання файлів.

Відтепер замість безлімітного сховища користувач безкоштовно може використовувати 15 ГБ. Якщо ж необхідні більші об’єми, то доведеться заплатити окремо. Усі файли, які були завантажені раніше 1 червня 2021 року залишаться безкоштовними та їх не будуть враховувати у лімітах.

Також з 1 червня змінюються правила користування YouTube. Тепер сервіс буде вставляти рекламу у будь-які ролики. Однак автори відео не будуть отримувати виплати за таку рекламу.

Крім того, у YouTube зазначили, що з червня усі виплати, які користувач може отримати від сервісу вважаються нарахуванням роялті. Якщо цього вимагає закон, то Google буде утримувати податки з таких виплат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *