Ухвалено закон про розвиток інституту старост


Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост”

Закон, зокрема, вимагає перед внесенням кандидатури старости на розгляд ради, яка його затверджує і звільняє, обов’язково проводити громадське обговорення з мешканцями. Староста, згідно із законом, може не входити до складу виконавчого комітету ради громади, але водночас має право на участь та виступ на сесійних засіданнях ради, виконкому або інших органах. Також за рішенням органу місцевого самоврядування за старостою закріплюються окремі завдання адміністратора центру надання адмінпослуг. Врегульовано й інші питання: порядок створення старостинських округів, затвердження радою громади положень про старосту, суміщення посади старости тощо.
“Закон довгоочікуваний і надзвичайно важливий, спрямований на вдосконалення правового регулювання інституту старост. В умовах децентралізації староста має належним чином представляти інтереси всіх жителів, аби соціальні та побутові потреби мешканців усіх населених пунктів були задоволені, а проблеми місцевого рівня вирішувалися ефективно та прозоро. Адже староста є представником влади у селі чи селищі територіальної громади, до нього може звернутись кожен житель”, – зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Довідково. Староста – це посадова особа місцевого самоврядування, яка представляє інтереси села/селища в адміністративному центрі громади. Для цього він має робоче місце у межах старостинського округу та веде прийом громадян, інформує місцеву владу про проблеми свого округу й пропонує шляхи їх вирішення. Крім того, староста залучається до розробки бюджету територіальної громади, програм її розвитку.
Він також допомагає жителям у підготовці різноманітних документів, може виконувати окремі завдання, пов’язані з наданням адмінпослуг, отриманням заяв, видачею результатів запитів тощо. Виконує староста й контролюючі функції – стежить за тим, як працюють комунальні підприємства та представники бюджетних закладів і служб у селі/селищі, може вносити пропозиції щодо покращення їх роботи, просить виконавчий комітет провести перевірки їхньої діяльності. Староста може звертатись до правоохоронних органів у разі, якщо у межах старостинського округу порушується громадський порядок. За свою роботу староста є підзвітним як перед жителями округу, так і перед радою та виконавчим комітетом ради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *