Нагадуємо: ловити раків заборонено!


На водних об’єктах Житомирської області встановлено літньо-осінню заборону будь-якого їх вилову із 1 серпня по 20 вересня 2021 року.
Основна мета заборони – захистити цей рід безхребетних у період другої линьки, під час якої він найбільш вразливий.
Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може тривати від одного до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.
Нереститься рак навесні, але сам процес появи потомства і зміцнення панцира розтягнутий у часі до початку літа, оскільки все залежить від температури води. Тому і встановлені терміни заборони на лов (добування) раків у зв’язку з їх линькою.
За вилов раків протягом заборони передбачена адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 85 КУпАП, що становить 170 грн, а також за ч. 4 ст. 85 КУпАП – штраф від 34 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих живих ресурсів.
Також, залежно від ступеня завданих збитків, передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ – незаконне зайняття рибним або іншим водним добувним промислом. Ця стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 1700 до 6800 грн або обмеження волі на строк до трьох років.
Крім штрафу за незаконний вилов, правопорушнику нараховується такса для обчислення розміру відшкодування шкоди за кожного виловленого рака у розмірі 25,5 грн.

Олексій ДЕМ’ЯНЧУК,
начальник Ємільчинського управління
ГУ Держпродспоживслужби в області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *