До уваги підприємців, бухгалтерів, платників податків


Інформуємо про переваги користування безкоштовним електронним сервісом Державної податкової служби України “Електронний кабінет платника” (ЕКП). Для ознайомлення користувачів з роботою ЕКП функціонує розділ “Допомога”, який є доступним як у відкритій так і у приватній частині кабінету. Даний розділ детально ознайомить користувача із роботою Електронного кабінета платника та кожним із його сервісів.
У відкритій частині ЕКП можна ознайомитись з новинами в оподаткуванні та роботі ДПСУ, бланками податкової звітності та іншими документами, що подаються до податкових органів, договорами про визнання електронних документів. У цій частині доступні сервіси “Календар” (терміни подання звітності та сплати податків), “Контакти” (інформація щодо діючих ЦОП) та “Реєстри” (відкрита інформація з різних податкових реєстрів).
Приватна частина “ЕКП” включає такі сервіси, як “Облікові дані платника” (інформація контролюючого органу щодо реєстраційних та облікових даних платника), “Перегляд звітності” (перегляд раніше поданої звітності, незалежно від способу її подання) та “Введення звітності”, сервіси “Вхідні/вихідні документи”, “Листування з ДПС”, “Заяви, запити для отримання інформації”, “Стан розрахунків з бюджетом”. Також працюють окремі сервіси для платників ПДВ (“СЕА ПДВ”, “Показники СМКОР”, “СЕА РП”, “Реєстрація ПН/РК”, “ЄРПН”).
Окремо створений Сервіс “ЕК для громадян”. Працює в режимі приватної частини. Він дозволяє громадянам перевірити загальну інформацію про себе як платника податків та про об’єкти оподаткування, переглянути повідомлення про обов’язок сплатити суму грошового зобов’язання, подати податкову декларацію про майновий стан та доходи, подати запит про суми виплачених доходів, подати облікову картку фізичної особи – платника податків за формою 1-ДР для отримання РНОК ПП вперше, подати заяву про внесення змін до ДРФО (5-ДР).
Безконтактний спосіб взаємодії платників податків та Державної податкової служби України є особливо актуальним у період карантинних обмежень. Надання послуг здійснюється з урахуванням усіх протиепідеміологічних рекомендацій, але додаткова обачність ніколи не буде зайвою. Подаючи звітність в електронному вигляді, ви позбавите себе потенційних ризиків зараження на COVID-19.

Віктор ВОЛОЩУК,
начальник ЄмільчинськоїДПІ ГУ ДПС в області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *