У яких закладах в українців не мають права вимагати COVID-сертифікати. Пояснює МОЗ


Вимога документу про наявність вакцинації не поширюється на відвідування усіх продовольчих магазинів, аптек, банків, АЗС, ветеринарних аптек.

На будь-якому рівні епіднебезпеки в Україні нещеплені громадяни у масках та рукавичках можуть купувати товари у супермаркетах та продовольчих магазинах, оплачувати послуги в приміщенні банків, купувати ліки в аптеках, заправляти автомобіль чи заходити у середину АЗС. У вказаному переліку закладів ніхто не має права перевіряти у відвідувачів наявність документу про щеплення. При цьому зазначається, що при “червоному” рівні епіднебезпеки працювати можуть лише ті громадські заклади, де 100% персоналу та відвідувачів вакциновані або мають негативний тест на COVID-19.

Водночас міністерство охорони здоров’я доводить, що перевірка наявності сертифікату не є порушенням закону. Антивакцинатори переконують у протилежному, мовляв, демонстрація COVID-сертифікату чи довідки про вакцинацію – це розголошення медичної таємниці. Автори доводів стверджують, що ніхто не може вимагати показати такі документи, оскільки це порушення прав громадян. Під впливом “роз’яснень” чи з власних переконань дехто сперечається із правоохоронцями, екіпажем транспорту чи співробітниками громадських закладів через вимоги пред’явити документ про вакцинацію.

Міністерство охорони здоров’я інформує: “Відповідно до статті 39-1 Закону України “Основи законодавства України про охорону здоров’я” пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Медична таємниця містить звернення до лікаря чи діагноз, а в документах про вакцинацію таких відомостей немає”. Під час карантинних обмежень усі мають керуватися Постановою Кабміну №1236.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *