Які зміни чекають на старост після укрупнення старостатів?


Дати роз’яснення з цього питання “НТ” попросила
Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування.

Зміни меж старостатів – це вимога закону, який встановив, що старостинський округ утворюється радою у складі одного або декількох населених пунктів на території якого проживає не менше 500 жителів. За такого сценарію матиме місце часткове збільшення площі території та кількості жителів одного старостинського округу за рахунок зменшення площі території та кількості жителів іншого старостинського округу чи старостинських округів. Тому у старост будуть суттєво змінені умови праці.
Ті старости, які погодяться продовжити службу на нових умовах, залишаються на своїх посадах, а ті, що не погодяться, підлягають звільненню за пунктом 6 статті 36 КЗпП. На посади звільнених старост має бути затверджено кандидатури, які пройдуть нову процедуру погодження, визначеною частиною 1 статті 54-1 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.
У випадку приєднання старостинського округу, де кількість мешканців менше 500 осіб, до іншого старостинського округу, староста такого округу попереджається про скорочення штатної чисельності за пунктом 1 статті 40 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) та звільняється з дотриманням всіх умов, передбачених чинним законодавством при такому звільненні.
Деякі експерти вважають, що при укрупненні старостинських округів необхідно звільняти таких старост та призначати за процедурою, визначеною в Законі України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку інституту старост” від 14.07.2021 № 1638-ІХ, але ми вважаємо, що підстав для звільнення таких старост немає, оскільки зміна організації виробництва (укрупнення округів, переформатування тощо) не тягне за собою обов’язкове звільнення працівника, адже його попереджують про зміну умов праці, і він може продовжити трудову діяльність.

Валерій Мікуліч, радник з децентралізації та місцевого самоврядування
Регіонального офісу “U-LEAD з Європою” у Житомирській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *