“Редактори не бачать політиків або урядовців, що вболівають за місцеві медіа”, – голова НСЖУ


Розглядаємо онлайн-нараду “Важливість місцевих медіа в інформуванні населення про вакцинацію проти СОVІD-19” як важливу зустріч редакторів місцевих ЗМІ з представниками Міністерства охорони здоров’я і Міністерства культури та інформації. Для нас важливо розібратися, як можна об’єднати зусилля місцевих медіа та урядовців, щоби спільними зусиллями долати наслідки пандемії.

Водночас від місцевих і регіональних медіа є великий запит стосовно того, що Міністерство культури та інформаційної політики мало б більше опікуватися не тільки проведенням інформаційної кампанії щодо важливості вакцинації, а й узагалі інформаційною політикою в Україні.
В НСЖУ ми проводили всеукраїнські наради редакторів газет і керівників місцевих телерадіокомпаній, і напрацювання цих нарад щодо політики підтримки місцевих медіа неодноразово передавали до нашого профільного Міністерства.
Судячи з реакції на всі наші звернення, можу відповідально сказати, що для Міністерства культури та інформаційної політики місцеві медіа не є в пріоритеті. Ми не бачимо жодної дії, ніяких кроків назустріч місцевим ЗМІ щодо їх підтримки після реформування, а тим більше – в період коронавірусних обмежень.
Наші редактори і журналісти завжди вболівають за інтереси місцевої аудитори і готові задля цього долучатися до всіх всеукраїнських інформаційних кампаній. Але другий бік медалі – редактори не бачать, щоб хтось із політиків чи хтось в уряді вболівав би за місцеві медіа.
Виходить, що в нас працює міністерство, яке, звичайно ж, опікується важливими речами, але, здебільшого, з питань культури. І зовсім не опікується регіональними та місцевими медіа. У рамках опитування в НСЖУ зафіксували, що абсолютна більшість локальних медіа відзначають скорочення доходів з реклами на 50–80 відсотків через економічну кризу. І тут якраз звучить питання: яку відповідь дає профільне Міністерство на кризу, яку ми бачимо?
Ми все-таки хотіли б, щоб у Міністерстві культури та інформполітики помічали не лише столичний діджитал і всеукраїнські телеканали, а враховували б важливість місцевої і регіональної преси. Адже саме локальні газети завдяки самовідданій праці редакторів і довірі своєї аудиторії мають площі покриття, доступні у найвіддаленіших селах всіх областей України. І важливо за найменшої можливості підтримати друковані видання хоча б скромними сумами коштів.
З надією, що всі наші доводи щодо місцевої преси будуть почуті, ми вкотре передаємо всі напрацьовані матеріали до Міністерства культури та інформаційної політики України.
Сергій ТОМІЛЕНКО,
голова НСЖУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *