Електронні консультації під час прийняття рішень місцевою владою


Сервіс “Консультації з громадськістю“, який пропонує Платформа електронної демократії “Едем”, допоможе органам місцевого самоврядування враховувати думку громади під час прийняття рішень. Про можливості платформи як дієвого інструменту у процесі розвитку громад розповідає юрист Мережі правового розвитку Віталій Дорох.

Після адміністративно-територіальної реформи утворилося багато громад, до складу яких входить понад 30, а то й більше населених пунктів. Водночас ті з них, які входять до складу громад, мають значну віддаленість від центру, і не завжди мешканці можуть взяти участь у публічних заходах (засіданнях “круглого столу”, громадських слуханнях тощо). Ситуація ускладнилася і через запровадження карантинних заходів внаслідок епідемії коронавірусу.
Але ж органи місцевого самоврядування зобов’язані враховувати думку громади під час прийняття рішень! Що робити в такій ситуації? Тут корисним може стати сервіс “Консультації з громадськістю”, який пропонує Платформа електронної демократії “Едем”.

За допомоги сервісу можна проводити:
• Консультації: оприлюднення варіанту вирішення питання з можливістю коментування;
• Просте опитування: запитання + закритий перелік варіантів відповіді, запитання + один варіант відповіді, запитання + кілька варіантів відповідей;
• Складне опитування: опитувальник із можливістю редагування відповідей, із налаштуванням діапазону балів оцінки чи ранжування;
• Обговорення нормативно-правових актів: оприлюднення НПА з можливістю коментування.

Ініціювати та проводити опитування можуть органи місцевого самоврядування, дорадчі органи при ОМС, громадські об’єднання, благодійні організації, профспілкові організації, органи самоорганізації населення та організації роботодавців. Важливо також, що таке опитування можуть провести і жителі громади.
Як і у випадку платформи в цілому, скористатися сервісом можна після одноразової реєстрації за допомоги BankID чи електронного цифрового підпису. Після цього вам стануть доступними й інші сервіси: бюджет участі, єдина система місцевих петицій та сервіс “Відкрите місто”.
Це довгоочікуваний сервіс як для органів влади, що прагнуть бути на одній хвилі з громадою та будувати з нею партнерські відносини, так і для громадян, які хочуть бути співавторами рішень, ініціатив, місцевих політик та впливати на них у зручний спосіб.
Варто врахувати, що для того, щоб цей сервіс був впроваджений, громада має підписати Меморандум про співпрацю з Фондом Східна Європа, а також розробити та затвердити відповідну нормативно-правову базу.
Якщо вас зацікавили практичні аспекти впровадження електронних консультацій у ваших громадах, звертайтеся, допоможемо консультаціями та практичними порадами (ldn).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *