Пробудження. І ложка дьогтю

Ця сесія помітно відрізнялась від попередніх. Натхненні останніми подіями в Україні, депутати все ж більше говорили не про політику, а про життя району і його проблеми. Вони були активними й наполегливими у виступах та обговореннях, і, здавалось, не було значення, яке питання на порядку денному: до всього вони були небайдужі, свідомі обов’язку перед своїми виборцями. Виступали навіть ті, кого роками не було чути, а якщо й брали слово, то лише щоб запропонувати склад секретаріату чи лічильної комісії. Деякі готові були стати спонсорами і закликали до цього колег. І хай інколи репліки чи пропозиції були не зовсім доречними, відчувалося загальне прагнення змін, прагнення жити краще.

Головуючому Олександру Ващуку неодноразово довелося вдатися до використання арсеналу дипломатії та гумору, аби все було в рамках регламенту.

Характерним у цьому контексті було обговорення виступу начальника відділу освіти Анатолія Марчука, який розповів про хід реалізації Програми розвитку освіти Ємільчинщини на 2012–2015 роки. На це пішло близько години, що значно більше порівняно навіть зі звітом голови РДА Леоніда Забели про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району на 2013 рік. Депутатів та представників громади (вони вже вдруге поспіль були присутні на сесії), цікавило все: чому не ремонтується школа №1, за що було звільнено ряд директорів шкіл, яка причина збоїв із підвозом дітей на окремих маршрутах у кінці грудня; внесено пропозиції реорганізувати школу №1 у заклад нового типу, запровадити в гімназії конкурс при прийнятті вчителів на роботу, “оживити” будинок дитячої творчості та інше.

Не меншою була активність при затвердженні Програми реконструкції та ремонту доріг у районі на 2014 рік. Депутата Миколу Демиденка, наприклад, цікавить: чому по дорозі в Чмелі, відремонтованій у минулому році, вже їздити неможливо. А Іван Боровець ладен пожертвувати 100 л дизпалива, аби хоч якось підтримати дорогу у Великому Яблунці.

І про політику. Головна інтрига сесії – вибори голови районної ради – залишається. На невизначений термін. Президія районної ради ще 28 лютого вирішила не вносити це питання до порядку денного. Скоріш за все воно розв’яжеться в контексті визначення Верховної Ради щодо місцевих виборів. Політична ж складова сесії наповнилась рішенням про дострокове припинення повноважень депутата Петра Шевчука (згідно з поданою ним заявою у зв’язку з виходом із Партії регіонів); а також виходом із фракції Партії регіонів Володимира Бараша, Валентини Кінзерської, Тетяни Ковальчук, Володимира Марчука, Віктора Мельника; депутати також прийняли заяву щодо агресії Російської Федерації до України.

А в самому кінці сесії мало місце продовження конфлікту, що відбувся на минулому тижні між головою райдержадміністрації та групою активістів, серед яких були і депутати районної ради. Однак про це не лише писати, а й згадувати не хочеться: там не підбирались вислови, там забули, що сказане слово – вже не твоє слово. “На такі сесії нас більше не запрошуйте”, – це обурення щодо конфлікту не лише Осівського сільського голови Галини Климчук, а й більшості присутніх.
М. МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *