“Зроблю гарно і надійно, або взагалі робити не буду”

О.А.млин,парк2.jpg

Березень 2013 року. Село Андрієвичі замело снігом – ні пройти, ні проїхати. Сільський голова Олександр Карпенко звернувся до місцевого жителя Олега Черепанського з проханням зробити кінний снігоочисник. Наступного ранку пристрій був готовий, і до восьмої години пара коней вже прочистила майже всі сільські дороги завширшки два метри.

 Напевно, у кожному селі є люди, відомі своїми золотими руками. Вони створюють художні, технічні шедеври, унікальні речі. В Андрієвичах – це Черепанський.

Олег Анатолійович народився і виріс у Степанівці, в родині, де було троє дітей, а він – найстарший. Після закінчення у 1978 році тамтешньої середньої школи вступив до Житомирського педінституту, навчаючись у якому зустрів майбутню дружину Надію Вікторівну. Після закінчення вишу родина Черепанських почала працювати в Андрієвицькій школі. За відповідальне ставлення до вчителювання з часом до Олега Анатолійовича прийшли відповідні успіхи та визнання: за творчу працю він нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти і науки, а також знаком “Відмінник освіти”.

Крім того, чоловік є ще й гарним майстром. Так, у середині дев’яностих разом із колегою-вчителем Василем Камінським побудували собі двоповерховий просторий будинок на дві родини. Власне обійстя родина Черепанських облаштувала з великим натхненням та любов’ю.

З часом Олег Анатолійович опанував не лише столярство, а й електрозварювання, токарну і слюсарну справи. До чоловіка стали все частіше звертатись за допомогою чи доброю порадою. Не відмовляє нікому, бо має не тільки золоті руки, а й добру вдачу, тому й користується заслуженою повагою серед односельців. Цікаво, що коли майстра просять зробити якусь річ як-небудь, аби швидше, у відповідь чують: “Зроблю гарно і надійно, або взагалі робити не буду”.

Вмілими руками андрієвичанина в парку виготовлені млин-вітряк, альтанка, дві гойдалки (одна – для дорослих, друга – для дітвори), а для освітлення встановив “економний” ліхтар, який сам вмикається та вимикається. Біля Наталчиної кринички зробив млин-вітряк, гойдалки для дорослих та дітей, три мангали, три дубові столи з лавками, тощо.

…Цьогоріч напередодні Дня незалежності до центру Андрієвичів рухався мотоблок під Прапором України. За кермом – Олег Анатолійович, в причепі – його незмінні помічники техпрацівники школи, а поряд з ними… гармата, яку везли для встановлення в сільському парку відпочинку. Гармата обертається навколо вертикальної осі, у неї піднімається і опускається ствол, крутяться колеса. Сьогодні вона стала найкращою іграшкою для місцевих хлопчаків.

“Мені допомогли односельці, – зазначив пан Олег, – Іван Гарбовський, Леонід Шевчук, Василь Чорноус дали матеріали, кошти – Василь Калатинець”.
Всім охочим Олег Анатолійович із задоволенням розповідає про свої вироби і творчу роботу майстрування, ділиться здобутками винахідника. До того ж, в Андрієвичах має чимало послідовників.
П. СКИБА, “НТ” 38

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *