Як болото з бурштином у Бастовій Рудні всю округу пересварило

IMGP0315.jpg

За розповідями місцевих жіночок, сонячний камінь бастоворуднянські чоловіки випадково (!) виявили місяців зо два тому: в посушливу осінь болітце, що посеред села та майже поруч зі школою, зміліло, і хтось додумався копнути. Зрозуміло, що першопроходець не залишився наодинці – згодом щоранку до водойми на роботу вирушала чи не бригада сельчан: копали лопатами на велику глибину, повсякчас із загрозою обвалу землі, а камінців – не так щоб.

IMGP0304.jpg

Після Нового року чутки про бастоворуднянський клондайк перетнули не тільки територію Неділищенської сільської ради, а й межі району. До болота потяглися з заплічниками та заступами жителі довколишніх сіл, з’явилися чорні джипи з чужинцями-ділками, що “прицінювалися” – вартує та кількість камінчиків їхніх клопотів чи ні. Не забарились і сусіди з Володарська-Волинського з пропозицією “кришувати” нелегальних копачів. Шум, гам, чвари між “геологами”, гарчання десятків автівок, ями на болоті вже дійшли впритул до приватних садиб… А недалеко школа, всюдисуща цікавість дітлахів до розкопок!.. У населення – худоба, яку навесні ті ямки можуть занапастити!..

Втаємничена радість від несподіваного заробітку змінилась розпачем жителів маленького села, а відтак – спротивом проти всіх копачів: організували блок-пост на в’їзді до болота, чергують там, женуть гастролерів. На прохання сільського голови Ольги Гриви приїздили побачити “проект” майбутньої катастрофи, ідентичній Олевській, і міліція, представники районної влади, але. Допоки питання видобутку бурштину не буде врегульоване законодавством, доти самі люди мають боронити власні села та спокій у них.

IMGP0301.jpg

Схід жителів Бастової Рудні запланований на наступний тиждень, де вони й визначать подальші кроки стосовно болота з камінчиками, що, за словами місцевих, пересварило всю округу.
В. РОМАНЧУК,

“НТ” №4

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *