Земляк-лауреат


Згідно з Указом Президента України від 13.01.2020 №4/2020 присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки 2019 року за роботу Створення полімерних матеріалів та конструкцій з них під дією фізичних полів” групі авторів – науковцівІнституту хімії високомолекулярних сполук Національної академії наук України, що в Дніпровському районі столиці. Серед трьох лауреатів і наш земляк із Горбового ДЕМЧЕНКО Валерій Леонідович – кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України. Розмір Державної премії України в галузі науки і техніки – триста тисяч гривень.

Для науковців – це найвища державна нагорода, міні Нобелівська Премія в Україні.

Результати виконаних досліджень з формування захисних покриттів під дією комбінацій фізичних полів дали змогу розробити і впровадити високоефективні захисні покриття на таких підприємствах України:

 “Прикарпаттрансгаз” для захисту обладнання компресорних станцій, яке працює в агресивних середовищах;

 ДП “Львівнафтопродукт” для підвищення корозійної стійкості ємностей для зберігання нафтопродуктів;

 “Ланівці-цукор” для захисту й підвищення стійкості до спрацювання технологічного обладнання в умовах дії агресивного середовища;

у Херсонському морському порті для захисту деталей і корпусів середньогабаритних суден;

 СК “Марина груп” для захисту деталей дейдвудних комплексів з метою підвищення стійкості до гідроабразивного зношування і корпусів середньогабаритних суден для підвищення корозійної стійкості.

Підготував Михайло МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *