Кращий клуб – у Нараївці, а бібліотека – у Великому Яблунці


Святкові підсумки

Хто скаже, люди якої професії створюють наш настрій і постійно креативлять, щоб звеселити красивою піснею чи віршем, навчають нас основам музики, вивчають історію та зберігають її артефакти, заохочують суспільство до читання книг? Все правильно: зараз мова іде про працівників культури: співаків і співачок, ведучих свят та художніх керівників, педагогів музичної школи, бібліотекарів, музейників. Напередодні їхнього професійного свята “НТ” дізналася, як в умовах карантину прожила цей рік “культура”.

В. о. начальника відділу культури Любов Остапчук ділиться, що пандемійні реалії дуже вплинули на хід роботи відділу культури. Звиклі до гучних свят та велелюдних заходів, цього року культурівці, як і працівники інших організацій, були змушені перенести свою діяльність в інтернет-площину, де проводили роботу у формі онлайн-проектів: “Моя родина у вишиванці”, конкурс виконавців естрадної молодіжної творчості “Мистецький олімп”, дистанційний конкурс читців поезії Т. Г. Шевченка, фотоконкурс “Рибалка – любов мого життя”, конкурс читців-аматорів “Моя мала Батьківщина”, та багато інших. Серед заходів ємільчинської центральної бібліотеки – конкурс “Величний дар Шевченкового слова”, “Книгоманія-2020”. Музична школа теж була змушена підлаштовуватися під правила карантину й усі уроки та академічні концерти минулого навчального року провела он-лайн. Музейна справа Ємільчинщини також не стоїть на місці: акції, нові виставки та пости у Фейсбук – форма роботи, яку обрали музеєзнавці.

Наостанок “найсмачніше”: результати конкурсу в номінаціях кращих закладів культури. Отож кращим сільським клубом громади став клуб села Нараївки на чолі з директоркою Мариною Осинською; найкращим Будинком культури став Великояблунецький під керівництвом активної Лесі Шубської. Щодо кращої бібліотеки – цікавий момент: цей заклад переміг на обласному і на районному рівнях і це – Великояблунецька сільська бібліотека, яку до перемоги привела директорка Тетяна Дмитренко.

Попри істотні зміни у роботі, новий досвід все ж цікавий, додає Любов Остапчук (проте її улюбленим конкурсом є “Літній вік – це круто”). Також вона відзначає роботу працівниць чи не кожної бібліотеки і клубу. Каже, що попри труднощі (і з Інтернетом в т. ч.) її колежанки дуже старанно підходять до вирішення завдань. Крім того, пані Любов відзначає великий творчий внесок аматорів та майстрів народного мистецтва у процвітання культури Ємільчинщини. А поки що керівниця найкреативнішого відділу селищної ради запрошує всіх у гості… на сторінку відділу у Фейсбук.

Марина ОСТАПЧУК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *