Коли померла близька людина


Смерть близької людини – це стрес. Важко прийняти втрату психологічно, а ще – потрібно організувати похорон. Виникає безліч питань, з якими ми не стикалися раніше: як отримати свідоцтво про смерть, як розв’язувати питання з лікарнею і моргом, як відшкодувати витрати на ритуальні послуги тощо.

Що робити? Кому телефонувати?

Для початку потрібно формально підтвердити, що людина справді померла. Тут усе залежить від обставин. Якщо вона довго хворіла, була старше 60 років і померла вдома – все досить просто.
Якщо це сталося в будній день – достатньо зателефонувати сімейному лікарю померлого. Декларація із сімейним лікарем значно спрощує процес.
Якщо вже пізно або людина померла на вихідних – потрібно зателефонувати в швидку допомогу за номером 103, назвати свою адресу і пояснити ситуацію.
Потім потрібно зателефонувати в поліцію і чекати на приїзд наряду.

Що робити після констатації смерті?

Якщо тіло не перевозили в морг, то вранці з бланком констатації смерті, протоколом огляду, медичним полісом і амбулаторною картою померлого, його паспортом потрібно звернутися в поліклініку для оформлення свідоцтва про смерть.
Якщо тіло перевозили в морг, то вранці з медичним полісом, паспортом померлого потрібно звернутися в поліклініку для отримання амбулаторної картки з написаним посмертним епікризом. Після чого з амбулаторною картою померлого необхідно звернутися в морг для оформлення медичного свідоцтва про смерть.
Після отримання в поліклініці або в морзі медичного свідоцтва про смерть в РАЦСі отримати гербове свідоцтво про смерть та довідку про смерть.
Завжди беріть з собою свій паспорт.

Які речі потрібно підготувати для моргу?

Для чоловіка:
спідня білизна, шкарпетки, костюм, сорочку, краватку, черевики (або капці), станок для гоління, туалетну воду (одеколон), туалетне мило, гребінець, рушник махровий (маленький).
Для жінки:
спідня білизна, панчохи (або колготки), сукню з довгим рукавом (костюм або халат), хустку на голову (не чорну), якщо потрібно, туфлі (або капці), туалетну воду, мило, гребінець, рушник.

Які документи необхідно оформити для похорону?

Бланк констатації смерті (видається бригадою швидкої допомоги).
Медичне свідоцтво про смерть (видається лікарем поліклініки або працівниками моргу).
Протокол огляду померлої людини (видається співробітником міліції).
Гербове свідоцтво про смерть органів РАЦС (видається працівниками органу РАЦСу).
Довідка про смерть.
Довідка для отримання державної допомоги на поховання (видається працівниками органу РАЦСу).
Договір про надання ритуальних послуг (оформляється агентом ритуально-похоронної служби).

Що робити далі?

Тепер варто зателефонувати в похоронну службу.
Для прикладу, у комунальному підприємстві “Водоканал” Ємільчинської селищної ради діє такий тариф: 1517 грн на копання могили.

Усе позаду. Потрібно ще щось знати?

Так. Після похорону вам видадуть довідку про похорон і документи для пенсійного фонду. Краще відразу зробити кілька копій. Пізніше потрібно піти в пенсійний фонд. Якщо ваш родич отримував пенсію, вам передбачена допомога на організацію похорону. Для цього знадобиться довідка про смерть, документи для пенсійного фонду, ваш паспорт і номер розрахункового рахунку, куди держава перекаже гроші. Сума допомоги – дві пенсії померлого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *